مطمئنا یکی از شرایط سخت و پر استرسی که هر مادر ممکن است در آن قرار گیرد، بارداری در اسباب کشی است. دوره‌ی حاملگی در حالت معمول دارای استرس‌ها و سختی‌های بسیار زیادی است و زن و شوهر در این دوران باید در کنار یکدیگر دشواری‌های زیادی را تحمل کنند. با این حال بهتر است فرایند اسباب کشی منزلتان را به پیش از تولد نوزاد موکول کنید تا زمان کافی برای انجام تمام کارها داشته باشید؛ چرا که کودک یا نوزاد تازه به دنیا آمده نیاز به مراقبت دارد و حضور او در این پروسه قطعا بسیار سخت و دشوار خواهد بود. در ادامه به راهکارهایی می‌پردازیم که می‌تواند به شما در هنگام بارداری در اسباب کشی، کمک زیادی نماید.

برنامه‌ریزی درست

یک فرد با شرایط معمولی در روز اسباب کشی دارای استرس و فشارهای بسیاری است؛ حال تصور کنید که یک خانوم باردار که در حساس و مهمترین دوره‌ی زندگی خویش قرار گرفته، این فشارها و استرس‌ها را بخواهد تحمل کند!! با کمی درایت می‌توان این دوره‌ی سخت را بسیار لذت بخش کرد. برای این منظور، تمامی کارها و فعالیت‌ها باید برنامه‌ریزی دقیق و مناسبی داشته باشند؛

حتما لیستی از وسایل خود و کارهایی که قرار است در روز اسباب کشی صورت بگیرد را برای خودتان یادداشت نمایید. این کار سبب می‌شود تمرکز بیشتری بر مدیریت کارها داشته باشید و در نتیجه کمتر متحمل استرس گردید. دسته بندی اصلی کارهایی که باید انجام دهید عبارتند از:

  • جمع‌آوری و بسته بندی وسایل خانه
  • کمک گرفتن از خانواده و شرکت‌های باربری
  • تمیز کردن خانه
  • چیدمان وسایل

حفظ سلامتی

به حفظ سلامتی خود بسیار اهمیت دهید؛ چراکه سلامتی شما مساوی با سلامتی بچه داخل شکمتان است. برای این منظور استراحت کافی داشته باشید، غذای مناسبی بخورید و از کارهای دشوار پرهیز نمایید. به یاد داشته باشید که شما در حالت ویژه‌ایی هستید در نتیجه هر زمان که احساس خستگی کردید کار را رها کرده و استراحت نمایید. تمامی کارهایی که شما می‌توانید انجام دهید شامل بسته‌بندی لوازم منزل و جابجایی اثاثیه سبک می‌باشد. به هیچ عنوان وسایل سنگین را جابه جا نکنید، این امر به شدت سلامت نوزاد متولد نشده را به خطر می‌اندازد.

دریافت کمک

به هیچ عنوان این فرایند را خودتان به تنهایی انجام ندهید، از خانواده، دوستان، آشنایان و … بخواهید که در اسباب کشی کمکتان کنند. از آن‌ها بخواهید که یک یا چند روز به منزل شما بیایند و شما را در بسته بندی وسایل، جمع‌آوری و دور ریختن اثاثیه اضافی یاری نمایند. برای بسته بندی وسایل بزرگ و سنگینی مانند اجاق گاز، یخچال، لباسشویی، ظرف‌شویی و … یک روز مشخصی تعیین کنید و از یک شرکت‌ متخصص باربری برای انجام این منظور وارد مذاکره شوید.

دریافت خدمات پزشکی مناسب

پیش از جابه جایی و اثاث کشی، سعی کنید از خدمات پزشکی محله جدید مطلع شوید. درصورتی‌ که محله جدید مسافت زیادی با محله کنونی شما دارد، یک پزشک جدید و یک بیمارستان مناسب برای دریافت خدمات پزشکی در بارداری و زایمان خود پیدا نماید. تا به سلامت بتوانید نوزاد خود را به دنیا بیاورید. همچنین پس از اتمام اسباب کشی حتما خود را به یک دکتر نشان دهید تا از وضعیت سلامت بچه و خود مطمئن شوید.

توجه داشته باشید که شرایط ماه‌های اخر بارداری با شرایط ماه‌های اول متفاوت است و شما در این زمان سنگین وزن شده‌ و به سختی راه می‌روید. در این دوره به‌صورت مرتب زیر نظر پزشک مخصوص وضعیت خود را چک نمایید، کیف نوزاد شامل وسایل ضروری خود و نوزادتان را آماده کنید و جعبه ضروری حاوی وسایل موردنیاز در شب‌های اولیه پس از اثاث کشی را بسته بندی کنید و در دسترس داشته باشید.

این مطلب چقدر برای شما مفید بود ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست