به طور کلی فرایند اسباب کشی و جابه جایی از دو مرحله اصلی بسته بندی و حمل و نقل تشکیل شده است؛ بسته بندی درست و اصولی تا حد بسیار زیادی تضمین کننده سلامت وسایل شما می‌باشد. زمانی که سخن از بسته بندی وسایل می‌شود اولین چیزی در ذهن هر فردی خطور می‌کند، تعدادی زیادی جعبه‌ی مقوایی است که داخل آن‌ها وسایل گوناگونی قرار گرفته است.

بسته بندی وسایل بدون جعبه تا حد زیادی غیر منطقی به نظر می‌آید به همین جهت افراد به خرید تعداد زیادی کارتن حمل بار می‌پردازند و یا به جمع آوری کارتن‌های رایگان و یا دسته دوم می‌پردازند. اما خب در تمامی این‌ها همچنان از جعبه و کارتن استفاده می‌شود، چگونه می‌توان بدون حضور آن‌ها فرایند بسته بنید را به بهترین نحو ممکن انجام داد؟

سال به سال بر هزینه‌ی اجاره‌ها و جابه جایی‌ها افزوده می‌شود به همین جهت افراد همواره در پی آن‌اند تا با استفاده از روش‌ها و راهکارهای مختلف، هزینه‌های خود را تا حد امکان کاهش دهند. برای اینکه بتوانید تمامی وسایل را به بهترین نحو ممکن بسته بندی و ایمن کنید باید تعداد زیادی کارتن اسباب کشی، مقداری وکیوم، بابل رپ و … برای این منظور خریداری نمایید که هر کدام از آن‌ها دارای هزینه نسبتا بالایی می‌باشند.

از طرفی دیگر نیز سلامت وسایل منزل و یا محل کار بسیار مهم است و نمی‌شود از این موضوع گذشت که به دلیل هزینه‌های بالا آن‌ها را ایمن نکنیم!! برای این منظور می‌توان از راه‌های جایگزین استفاده کنیم تا هم وسایل شما ایمن شوند و هم هزینه‌ی بسیار کمی برای آن صرف شود.

پیدا کردن جایگزین‌های مناسب

در خانه‌ی هر فردی وسایلی وجود دارد که از آن‌ها می‌توان به عنوان جایگزین مناسبی برای ابزارهای بسته بندی استفاده کرد. برای مثال از پارچه‌های کتانی و یا حوله‌ها به عنوان بابل رپ، و یا از سبدها و چمدان‌ها به جای کارتن بسته بندی اسباب کشی استفاده کرد. تنها کافی است به اطراف خود نگاه کنید و وسایلی که می‌توانند جایگزین مناسبی برای این منظور گردند را پیدا کنید تا از هزینه‌هایتان کاسته شود.

چمدان‌ها

چمدان یکی از وسایل بسیار مناسبی می‌باشد که از آن می‌توان در امر بسته بندی اثاثیه استفاده کرد. چمدان‌ها عموما ضربه گیر بوده و از مقاومت بالایی در برابر ضربات وارده برخوردار هستند؛ حتی می‌توان گفت بسیاری از آن‌ها از بهترین جعبه‌های بسته بندی نیز مستحکم‌تر اند. در چمدان می‌توان وسایلی نظیر کتاب‌ها، لوازم اداری، وسایل شخصی، اسباب بازی بچه‌ها، کفش‌ها و … قرار داد. در چمدان‌ها نیز می‌توان وسایل و طروف شکستنی را قرار داد به شرط آنکه در بین آن‌ها از کاغذ، پارچه و یا دیگر موارد استفاده شود. علاوه بر مقاومت بالا، چمدان‌ها دارای چرخ می‌باشند که بدین طریق وسایل داخل آن را راحتتر می‌توان جابه جا کرد.

کیف دستی

در کیف دستی‌ها و یا کوله پشتی‌هایتان می‌توانید بسیاری از وسایل کوچک و در عین حال مهم را قرار دهید و اصلا لازم نیست آن‌ها را خالی نگهدارید. به عنوان مثال در داخل کیف دستی‌ها می‌توان بسیاری از وسایل شخصی خود را قرار داد و یا اینکه در کوله پستی‌ها می‌توان وسایل الکتریکی مانند کابل، سیم، شاژر، هندزفری و … جای داد. حمل و نقل آن‌ها نیز بسیار ساده و آسان است.

پلاستیک‌های زباله

در بازار، پلاستیک‌های زباله با جنس‌های مختلفی عرضه می‌شود که برخی از آن‌ها از مقاومت بالایی برخوردار هستند؛ شما می‌توانید از این کیسه‌ها برای بسته بندی لباس‌های خود و یا ظروف لاکی و استیل که شکستنی نمی‌باشند استفاده نمایید. زمانی که قصد داشتید از این کیسه‌ها برای بسته بندی وسایل خود استفاده کنید، حتما نکات ایمنی لازم را رعایت فرمایید. به عنوان مثال هرگز آن‌ها را در معرض رطوبت و یا حرارت بالا قرار ندهید و یا اینکه مواظب باشید تا پاره نشوند، چرا که آخر سر باعث آسیب رسیدن به وسایلتان می‌شود.

کیسه‌های خلا

همانطور که می‌دانید لباس‌های فصل‌های سرد سال حجم بسیاری دارند و بسته بندی آن‌ها دشوار است. برای بسته بندی این البسه حتما از کیسه های خلا استفاده نمایید. بدین طریق حجم آن‌ها بسیار کم شده و راحت‌تر قابل حمل می‌باشند. همچنین برای بسته بندی پتو، خوشخواب و بالشت‌ها نیز این کیسه‌ها انتخاب بسیار مناسبی هستند.

سبد و سطل‌ها

سبدهای منزل خود را خالی نگذارید و از فضای داخلی آن‌ها بهترین استفاده را ببرید؛ شما به راحتی می‌توانید با توجه به ابعاد سبد و سطل‌ها، بسته بندی وسایل ریز و درشت را از طریق آن‌ها انجام دهید. به عنوان مثال سبدها و سطل‌ها انتخاب مناسبی برای بسته بندی وسایلی مانند وسایل حمام، کاست‌ها، اسباب بازی‌های بچه‌ها، وسایل باغبانی و … می‌باشند.

4.7/5 - (3 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست