فراموشکاری های اسباب کشی یکی از اشتباهات رایج در این فرایند می‌باشد. برای انجام اثاث کشی باید برنامه دقیق و منظمی داشته باشید تا بتوانید به درستی بر کارها تمرکز و سازماندهی کنید. مغز انسان مانند یک نیروگاه بسیار وسیع و گسترده می‌باشد که قادر به ذخیره و پردازش اطلاعات عظیم با سرعت بالا است. با اینحال در برخی مواقع به لیل اینکه چندین کار به طور همزمان اتفاق می‌افتد، مغز انسان می‌تواند در هنگام آنالیز کردن اطلاعات دچار خطا شده و باعث فراموش شدن برخی کارها شود.

از جمله از این مواقع می‌توان به هنگام اثاث کشی اشاره کرد. در این بازه زمانی، افراد باید حواسشان به اطراف باشند تا کارها به درستی صورت گیرد. همچنین استرس و فشار سلامت وسایل و درست انجام شدن کارها نیز به آن افزوده می‌شود. در این شرایط قابلیت خواندن حافظه و به ذهن سپردن ما اغلب به نظر می رسد کاهش پیدا می‌کند و به عنوان نتیجه گیری، باعث فراموش شدن برخی فعالیت ها می‌شود. تعدادی از اقلام و وسایل خانگی در منزل هر فردی وجود دارد که بعضی از آنها بسیار مهم هستند. در ادامه به 7 چیز از فراموشکار های اسباب کشی می‌پردازیم.

فراموشکارهای اسباب کشی و داروها

داروها از جمله اقلام شایع در فراموشکاری های اسباب کشی محسوب می‌شوند. چراکه آنها اغلب در کابینت ها و کمد ها یا قفسه ها به طور مجزا قرار می‌گیرند. ممکن است در بین داروهایتان، داروهایی وجود داشته باشد که باید به طور منظم (حتی روزانه) باید آنها را مصرف کنید. فراموش کردن بسته بندی و مصرف این داروها ممکن است یک مشکل بزرگ باشد. به هیچ عنوان نباید داروهای خود را فراموش کرد.

برای اطمینان از جا ماندن آنها به سراغ کابینت های داروهای خود رفته و مطمئن شوید که هر داروی ضروری که نیاز دارید به خوبی بسته بندی شده است. این داروها باید در جعبه‌ای که در طول حرکت با شما باقی خواهد ماند بسته بندی گردد. به خاطر داشته باشید که کیت کمک های اولیه را نیز در هنگام جابجایی بار و اسباب منزل بسته بندی نمایید.

فراموشکارهای اسباب کشی نظیر اسناد مهم

فراموش کردن اسناد به طور کلی یکی از فاجعه آورترین فراموشکاری های اسباب کشی است. خصوصا اسنادی که پس از جابجایی خانه به آنها نیاز دارید؛ مانند اجاره نامه، قلنامه، سند و … . برای اینکه مطمئن شوید تمامی اسناد ضروری بدون در نظر گرفتن مرحله جابجایی با شما باقی خواهند ماند، یک فایل و جعبه حمل بار مناسب را مخصوص بسته بندی اسناد حیاتی قرار دهید و آنها را در داخل آن بگذارید. از کارتن کارتن کردن این اسناد جدا خودداری کنید و سعی کنید تمامی آنها را در کنار هم بسته بندی نمایید.

از جمله اسناد مهمی که حتما باید آنها را به همراه داشته باشید و از فراموش کردنشان خودداری نمایید شامل موارد زییر هستند:

  • مدارک شخصی مهم (پاسپورت، گواهینامه رانندگی، گواهی تولد، گواهینامه ازدواج و …)
  • اسناد مربوط به اشتغال و کار (قرارداد کار، توصیه نامه ها و …)
  • مدارک مسکن (پرونده های اموال، قراردادهای اجاره و …)
  • اسناد حقوقی و مالی (اظهارات، اسناد وام ها، اسناد بانکی و …)
  • مدارک وسایل نقلیه موتوری (ثبت خودرو، اسناد بیمه خودرو و …)
  • سوابق پزشکی
  • پرونده مدارس بچه ها
  • مدارک تحصیلی تان
  • و موارد دیگر

وسایل انبار شده

یکی دیگر از فراموشکاری های اسباب کشی در بسته بندی وسایل موجود در فضاهای ذخیره سازی است. این قسمت از خانه در بیشتر اوقات نادیده گرفته شده و یا کم اهمیت می‌باشد. در آخر باعث ناتوانی در جمع آوری و انتقال برخی از اقلام مهم گردد که در قبل از فرایند بسته بندی ذخیره شده اند. از جمله فضاهای ذخیرسازی خانه می‌توان به اتاق زیر شیروانی، زیرزمین، گاراژ و انباری اشاره نمود.

پیش از آنکه آغاز به بسته بندی آنها نمایید، بررسی کنید که آیا موردی برای بسته بندی لازم است یا خیر. اگر از این وسایل چندین سال است که استفاده نمی‌کنید، آنها را دور ریخته، بفروشید و یا به کسی ببخشید. از بردن وسایل اضافه به خانه جدید پرهیز کنید و تا جایی که امکان دارد از حجم اثاثیه خود بکاهید. اگر در بین این وسایل موردی برای بسته بندی بود، آنرا آماده کنید.

وسایل قرض داده شده در فراموشکاری های اسباب کشی

فراموش کردن وسایل و چیزهایی که افراد به همدیگر قرض می‌دهند بسیار در اسباب کشی شایع است. این موضوع خصوصا هنگامی که تصمیم دارید به یک کشور، شهر و یا منطقه دورتر جابجا شوید، می‌تواند مشکل ساز باشد. به همین منظور برای جمع آوری و باز پس گرفتن وسایل تان باید بسیار سخت گیرانه عمل کنید. بهتر است برای اینکه از این فراموشکاری اسباب کشی جلوگیری نماید، وسایل و چیزهایی که قرض گرفته و یا داده‌اید را در یکجا یادداشت کنید تا پیش از روز موعود به بررسی آن بپردازید.

لباس های خشکشویی ازموارد فراموشکاری های اسباب کشی

افراد لباس های فصلی و یا لباس هایی که در مکان های خاصی می‌پوشند را برای تمیزی و مرتب بودن بیشتر به خشکشویی تحویل می‌دهند. اما در هنگام اسباب کشی به دلیلی اینکه مشغله ذهنی و انجام دادن همزمان چندین کار باهم، فراموش می‌کنند که لباس خود را از خشکشویی تحویل بگیرند. درواقع لباس های خشکشویی از موارد شایع دیگر در فراموشکاری های اسباب کشی محسوب می‌شود. سعی کنید به یاد داشته باشید که اگر لباس شخصی خود را به خشکشویی محلی خود تحویل داده اید حواس تان به آن باشد و آن را فراموش نکنید.

این مطلب چقدر برای شما مفید بود ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست