اسباب کشی فرایندی است که تا مدت ها بعد از آن محیط خانه همچنان به حالت منظم خود بازنگشته است. هنگامی که اطلاعات کافی از این پروسه داشته باشید، کارها برای شما آسانتر، سریعتر و با استرس بسیار کمتر صورت خواهد گرفت. در روز جابه جایی، چه کارهای خود را به طور شخصی انجام دهید و یا اینکه از خدمات باربری استفاده نمایید، در هر دو حالت ابتدا باید وسایل آماده سازی شوند سپس برای چیدن و تمیز کردن آن در پایان کار اقدام نمود.

تمیزکردن وسایل بزرگ نظیر مبلمان، یخچال و … قبل و بعد از اسباب کشی موجب می‌شود که خاک و کثیفی های منزل قبلی وارد منزل جدید نشود. همچنین مسلما در حین جابه جایی اسباب و اثاثیه دچار کثفی می‌شوند. به همان میزان که فرایند بسته بندی وسایل و باربری آن ها دشوار است، تمیز کردن و چیدن لوازم بعد از اسباب کشی نیز نیاز به زمان و صرف انرژی کافی دارد.

مشخص کرد جای وسایل در خانه جدید و همچنین قرار دادن برچسب های متمایز کننده روی جعبه ها و یا نوشتن محتوای داخل آن ها، تا حد زیادی به شما در نظم و تمیزی منزل جدید کمک خواهد کرد. علاوه بر آن، داشتن یک برنامه مرتب موجب می‌شود در حین کار دچار سردرگمی و کلافگی نشوید و تمام کارها را به طور منظم پیش ببرید.

حروف مختصر تمیز کردن مبلمان

مبلمان دارای مدل ها، طرح، ابعاد و جنس های مختلفی هستند که هرکدام باعث مزیین شدن هرخانه‌ای می‌شوند. این اقلام جزء وسایل پر استفاده هر منزلی محسوب می‌شود. در نتیجه اطلاعات درست از چگونگی تمیزکردن آن ها بسیار مهم است. پارچه ها و چوب هایی که برای انواع مبلمان استفاده می‌شوند بسیار حساس و خاص هستند. به طوری که کوچکترین کوتاهی در نگهداری آن ها باعث از بین رفتن زیبایی مبل و کارایی آن می‌شود.

تمیزکردن مبلمان در حالت عادی به دلیل جنس رویه، شیارها، پایه ها و گاهی داشتن مدل های ریز به خودی خود دشوار و زمانبر است. حال اگر این فرایند با کثیفی اسباب کشی نیز همراه باشد مسلما کار سختتر خواهد شد. در صورتی که روزانه مبلمان خود را تمیز می‌کنید، استفاده از جارو یا دستمال برای تمیز کردن آن ها بعد از فرایند جابه جایی کافی است. اما اگر مدت زمان طولانی از تمیزکردن آن ها می‌گذرد باید آن ها را به طور کامل شستشو دهید.

برای شستشوی هر نوع مبلمانی باید به جنس رویه، جنس مبل و پایه های توجه نمود. در نتیجه بواسطه آن بتوان از محصولات شوینده مخصوص به آن استفاده کرد. البته برخی تولیدکنندگان بر روی محصولاتشان حروفی را درج می‌کنند. اطلاع داشتن از آن ها در این فرایند به شما کمک می‌کند. به عنوان مثال:

  • حروف W به این معنی است که برای شستشو این مبلمان باید تنها از آب و بخار آب استفاده نمود.
  • حرف S به معنی تمیز کردن مبلمان به صورت خشک می‌باشد.
  • حرف WS بیانگر این است که برای شستشوی مبلمان می‌توان از محلول آب با مواد شیمیایی استفاده نمود.

مراحل تمیز کردن مبلمان بعد از اسباب کشی

مراحل بسته بندی و حمل و نقل وظیفه شرکت باربری است اما پس از تخلیه بار باید مراحل چیدمان و تمیزکردن وسایل را خودتان به تنهایی انجام دهید. مبلمان نقش اساسی در زیبایی هر خانه دارد و تمیز بودن آن ها بسیار تاثیرگذار می‌باشد. برای تمیز کردن این اقلام بعد از اسباب کشی بهتر است مراحل زیر را طی نمایید:

  • کوسن و هر تکه دیگری از مبل که قابل جدا شدن می‌باشد را بردارید تا به همه نقاط دسترسی داشته باشید.
  • با استفاده از جاروی برقی، رویه ها و درزهای مبل را تمیز کنید.
  • کوسن ها یا بالشت ها را بتکانید تا خاک آن ها از بین بروند.
  • آلودگی یا خاک چسبیده به پارچه مبل را بواسطه یک برس دستی این مشکل را رفع کنید.
  • مو و پرزهایی که با جارو جدا نشدند را توسط یک رول پرزگیر بردارید.
  • گرد و غبار و ذرات ریزی که لا به لای شیارهای مبل قرار گرفته‌اند را تمیز کرد.
  • دسته ها و پایه ها که از جنس چوب یا فلز هستند را با مواد مخصوص خود تمیز کنید.

نکات تمیزکردن مبلمان بعد از جابه جایی

اگر در طول فرایند اسباب کشی، مبلمان خود را بسته بندی نکرده‌اید، حتما به شستشو و تمیز کردن آن ها اقدام نمایید. برای این منظور باید از شوینده مخصوص پارچه یا چرم استفاده کرد. البته بسیاری نیز شامپو فرش برای تمیز کردن مبلمان خود استفاده می‌کنند. اما توصیه می‌شود در گوشه‌ای از مبل که در دسترس دید نیست، آن را تست کنید تا باعث رفتن رنگ یا ایجاد لکه نشود.

اگر در قسمتی از مبل، لکه‌ای وجو داشته باشید، پیش از استفاده از مواد شوینده شیمیایی میتوانید آن را بواسطه آب و سرکه از بین ببرید. همچنین با استفاده از درجه ضعیف دستگاه بخارشو می‌توانید به جای استفاده از مواد شوینده، از آن برای تمیز کردن استفاده کنید. در آخر نیز به مبلمان خود اجازه دهید تا با گذر زمان خودشان خشک شوند.

این مطلب چقدر برای شما مفید بود ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست