ترفندهای اسباب کشی برای حفظ محیط زیست ازجمله با ارزشترین و اخلاقی ترین راهکارها برای سلامت جامعه و طبیعت اطرافمان است. متاسفانه فعالیت های بیش از حد صنایع و عدم از بین بردن صحیح زباله ها و آلودگی ها باعث شده که محیط زیست به مقدار قابل توجهی دچار آسیب وخسارت شود. در اسباب کشی نیز فرایندهایی وجود دارد که باعث صدمه رساندن به محیط زیست می‌تواند. اما با جایگزینی آنها با ترفندهای دیگر میتوان تا حد توان خودمان در حفظ محیط زیست تلاش کرد.

دقت داشته باشید که تمام انسان های روی کره زمین در قبال حفظ طبیعت و محیط زیست مسئول هستند و باید تمام سعی خود را بکنند که کمترین خسارتی به آن وارد نشود و در صورت اتفاق، آنرا جبران کنند. چراکه محیط زیست متعلق به تمامی افراد است. و تنها با توجیه اینکه استرس اسباب کشی دارید نمی توانید به آن آسیبی وارد نمایید.

ترفندهای اسباب کشی ، استفاده از تکنولوژی

از جمله ترفندهای اسباب کشی استفاده از تکنولوژی است. تکنولوژی آنچنان پیشرفت کرده که باعث شده استفاده ما از برخی وسایل به طور قابل ملاحظه‌ای کاسته شود. از جمله مواردی که میتوان بجای استفاده از آن، از تکنولوژی استفاده کرد، کاغذ است. درحال حاضر گوشی های همراه امکانات بسیاری را در اختیار شما قرار می دهند. که از طریق آن ها می‌توانید امور خود را مدیریت نمایید. همچنین از مصرف کاغذ نیز جلوگیری کنید. شما میتوانید از این کاغذها در مصارف ضروری استفاده کنید و در مصرف آن صرفه جویی نمایید.

برای مثال زمانی که با یک شرکت حمل و نقل در ارتباط هستید. برای استعلام قیمت به جای نامه نگاری کتبی از پست های الکترونیکی استفاده کنید. از این طریق هم به فرایند انجام کارها سرعت بخشیده‌اید و هم اینکه به حفظ محیط زیست نیز کمک کرده‌اید.

استفاده از تجهیزات قابل بازیافت

به منظور بسته بندی اثاثیه و حفظ ایمنی و سلامت آنها، به تجهیزات زیادی نیاز خواهید داشت. از جمله این تجهیزات میتوان به کارتن، چسب، ماژیک، پلاستیک حباب دار و … اشاره کرد. برای حفظ محیط زیست بهتر است از جعبه هایی استفاده کرد که قابلیت بازیافت شدن را دارند. سعی کنید تمامی وسایل مورد کاربردتان قابل بازیافت باشند. به هیچ عنوان لازم نیست همه‌ی تجهیزات خود را نو بخرید. می‌توانید از جعبه های دست دوم که هنوز قابلیت استفاده را دارند نیز برای جابجایی خود استفاده نمایید. بواسطه این مورد از ترفندهای اسباب کشی، هم بر هزینه های خود صرفه جویی خواهید کرد و هم اینکه در حفظ محیط زیست قدم چشمگیری برداشته‌اید.

تلاش کنید در حین اسباب کشی، این کارتن های دسته دوم آسیب نبیند. تا پس از اتمام کار جابجایی‌تان بتوانید آن ها را به افراد دیگری که اثاث کشی دارند بفروشید. همچنین تا حد امکان از لوازم بسته بندی پلاستیکی استفاده نکنید. چرا که تجزیه پلاستیک صدها سال زمان می‌برد و این اصلا برای محیط زیست خوب نیست. متاسفانه حضور پلاستیک در طبیعت باحث شده که بسیاری از حیوانات در پی خوردن آنها با مشکلات جدی روبرو شوند. از کاغذهای باطله و چرک نویس به جای پلاستیک های حباب دار استفاده کنید. حتی می‌توانید برای بسته بندی وسایل شکننده از پارچه و یا حوله ها استفاده نمایید.

اجاره جعبه های پلاستیکی برای بسته بندی

از دیگر ترفندهای اسباب کشی برای حفظ محیط زیست این می‌باشد که از جعبه های پلاستکی استفاده کنید. این جعبه ها از مقاومت بسیار بالایی برخوردار هستند و چندین بار می‌توان از آنها برای جابجایی و حمل و نقل های مختلف استفاده کرد. جعبه های پلاستیکی جایگزین مناسبی برای جعبه های کاغذی و مقوایی هستند. همچنین اکثر این جعبه ها چرخ دار هستند و حمل آن ها نیز به راحتی انجام می شود. چندین بار قابل استفاده بودن این جعبه ها بزرگترین مزیت برای حفظ محیط زیست است.

اجاره ماشین های باربری مناسب برای ترفندهای اسباب کشی

ماشین های حمل و نقل اسباب کشی نباید هیچ مشکلی داشته باشند. در اتوبان ها، بزرگراه ها و خیابان ها اغلب خاور و کامیون هایی را میبینیم که به دلیل نقص فنی و عدم درست سرویس شدن، دود زیادی را تولید می‌نمایند. استفاده از این نوع ماشین ها برای اسباب کشی اصلا مناسب نیست. درواقع یکی دیگر از ترفندهای اسباب کشی این است که از ماشین های سالم و مناسب برای جابجایی اثاثیه خود استفاده نماییم. دود ماشین هایی که به طور مرتب سرویس نمی‌شوند باعث آسیب به محیط زیست و آلودگی هوا می‌شود. ماشین های حمل بار موجود در باربری شمال بار همگی از سلامت فنی کامل برخوردار هستند و به طور پیوسته معاینه می‌شوند.

این مطلب چقدر برای شما مفید بود ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست