جابجایی و حمل ماشین ظرفشویی از مهمترین و حساسترین موارد در اسباب کشی می‌باشد. باتوجه به آنکه ماشین ظرفشویی ها از تکنولوژی های بسیاری حساسی برخوردار هستند، کوچکترین ضربه و فشار در هنگام حمل به آنها، می‌تواند خسارت های جبران ناپذیری در پی داشته باشد. با اینکه شمال بار تمام اثاثیه شما را بیمه می‌کند، اما بروز هرگونه خسارت هم برای مشتری و هم برای باربری بسیار ناخوشایند خواهد بود. با بهره گیری از خدمات بسته بندی باربری 1717، بسته بندی و جابجایی این نوع اثاثیه با بهترین کیفیت ممکن برای شما صورت خواهد گرفت.

کارمندان ما، ظرفشویی شما را درابتدا از برق جدا کرده و پس از بسته بندی اصولی آن، به خانه جدید منتقلش می‌کنند. مراحل جابجایی و حمل ماشین ظرفشویی به شرح زیر می‌باشد:

جابجایی ماشین ظرفشویی و قطع برق

قطع کردن منبع برق ماشین ظرفشویی اولین اقدامی است که برای جابجایی این وسیله باید صورت گیرد. درواقع، هر زمان که بخواهید به طور کلی هر دستگاه الکتریکی را جابجا کنید، ابتدا باید برق آن را قطع کنید. باتوجه به نحوه کار ماشین ظرفشویی از شبکه برق، دو روش متفاوت برای این منظور وجود دارد. اگر کابل ماشین ظرفشوییتان دارای سوکت باشد، به سادگی می‌توانید آن را جدا کنید. اما در صورتی که فاقد این قطعه باشد، باید نقطه اتصال ماشین و کابل برق را پیدا کنید. برای پیدا کردن نقطه اتصال می‌توانید از آشکار ساز استفاده نمایید؛ این دستگاه قادر است جریان الکتریکی را آشکار سازد. در آخر می‌توانید آن را بکشید تا خارج شود و یا می‌توانید کابل را جمع کرده و با چسب محکم ببندید و آن را به دیواره ماشین بچسبانید.

جداسازی ماشین ظرفشویی از کانتر

برای اینکه بتوانید ماشین را از کانتر جدا نمود باید دستگاه را از کانتر بالا باز نمایید. در هنگام نصب ماشین ظرفشویی، دستگاه را با استفاده از 2 یا 3 پیچ به کانتر ثابت می‌کنند تا دستگاه در جای خود نگه دارد. حال برای این منظور باید برعکس این فرایند انجام دهید. درب ماشین ظرفشویی را باز کرده و پیچ ها را با استفاده از پیچ گوشتی باز و جدا کنید. آنها را در یک کیسه پلاستیکی (Ziploc) نگه دارید، تا گم نشوند زیرا ممکن است بعدا به آنها نیاز خواهید داشت.

جداسازی پایه ها

اکثر ماشین ظرفشویی هایی که امروزه تولید می‌شود دارای پاهای قابل تنظیم هستند. این پایه ها به گونه‌ای قرار می‌گیرند تا بتوانند دستگاه را محکم بر روی زمین نگه دارد. در نتیجه برای اینکه بتوانید جابجایی ماشین ظرفشویی را انجام دهید، ابتدا باید دو فوت آن را بلند کنید. از این طریق مانع از خراش و آسیب رسیدن به کفپوش کاشی، چوب یا هر نوع کفپوشی که در آشپزخانه دارید خواهید شد. در اغلب موارد، شما نیاز به یک آچار برای باز کردن این پایه های جلویی دارید. برای جداسازی پایه های عقب نیز ابتدا باید عقب ماشین ظرفشویی را کمی بالا بیاورید. برای اینکار قسمت جلویی ماشین را کمی به سمت پایین خم کرده سپس با چرخاندن پایه های عقب، آنها را یک به یک باز نمایید.

خارج کردن ماشین ظرفشویی

با توجه به استقبال بالای مردم در استفاده از ماشین ظرفشویی، طراحی هایی که برای کابینت آشپزخانه ها صورت می‌گیرد، اکثرا دارای جای این دستگاه هستند. جای ماشین ظرفشویی اغلب در کنار سینک آشپزخانه است. پیش از آنکه آنرا از جایش بیرون بکشید، اطمینان حاصل کنید که کاملا خالی است. برای اینکار تمام وسایل داخل کابینت آشپزخانه از جمله ظروف، لیوان ها و هر چیز دیگری که در داخل قفسه ها وکابینت های اطراف ماشین ظرفشویی است را خارج کنید. توصیه می‌شود بسته بندی آنها را انجام دهید تا آسیبی به آنها وارد نشود.

سپس، به آرامی و با دقت ماشین ظرفشویی را از کابینت دور کنید. حواستان باشد که هر یک از دو خطوط تامین آب و یا برق نشکنند. از آنجا که جابجایی ماشین ظرفشویی می‌تواند سخت باشد، از یک کمک یک فرد دیگر کمک بگیرید. بخشی از ماشین ظرفشویی را بکشید تا زمانی که بتوانید به سه خط پشت واحد دسترسی پیدا کنید.

قطع و جداسازی خطوط آب

هنگامی که مطمئن شدید که ماشین ظرفشویی از شبکه منبع تغذیه به صورت ایمن قطع شده، منبع تامین آب آن را قطع کنید. از این طریق آب به داخل دستگاه نمی‌رود و باعث آسیب آن نمی‌شود. هر ماشین ظرفشویی دارای دو خط آب است که شامل خطوط ورود و خط تخلیه آب. دقت داشته باشید که پیش از آنکه ماشین ظرفشویی را از جای خود حمل نمایید، هر دو خط آب را قطع کنید. معمولا یک مهره در این سیستم وجود دارد که لوله آب را نگه می‌دارد، آنرا باز کرده تا آب قطع شود.

سپس باقی مانده آب داخل لوله را تخلیه نمایید. در صورت لزوم، از یک حوله قدیمی برای خشک کردن هر گونه آب داخل دستگاه و لوله ها استفاده کنید. حال که لوله آب را از دستگاه جدا نموده‌اید، لوله دیگر را تخلیه نمایید. لوله یا شیلنگی که به سینک متصل می‌شود را دنبال کرده سپس اتصال آن را قطع کنید. آن را بکشید و یا اگر به گیره متصل است آنرا باز نمایید. حال به اطمینان می‌توانید جابجایی ماشین ظرفشویی از سینک را انجام دهید.

محافظت با پتو و جابجایی با چرخ

توصیه می‌شود برای جابجایی ماشین ظرفشویی از زیر سینک، آن را در پتوهای ضخیم برای حفاظت کامل بپوشانید. سپس با استفاده از طناب آنرا دور پتو و دستگاه محکم ببندید تا پتو در طول مسیر جابجا نشود. همیشه از وسایل استاندارد جابجایی اثاثیه استفاده کنید تا از آسیب به وسایل جلوگیری شود. در این مورد، شما باید از یک وسیله نقلیه استفاده کنید تا جابجایی ماشین ظرفشویی را بدون خراش دادن کف و حرکت آن به راحتی انجام دهید. استفاده از طناب یا تسمه ها برای محافظت از ماشین ظرفشویی لازم است. در آخر جابجایی ماشین ظرفشویی باید با احتیاط کامل به سمت ماشین حمل بار صورت گیرد.

این مطلب چقدر برای شما مفید بود ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست