جابجایی اثاثیه سنگین در اسباب کشی باید به طور اصولی و توسط افراد متخصص صورت گیرد. در غیر این صورت خسارت های جانی و مالی زیادی برای شما در پی خواهد داشت. افرادی که در شرکت های باربری این چنین وسایل را حمل می‌کنند، همگی آموزش دیده و دارای بدنی قوی و آماده برای این مصارف هستند. جابجایی وسایل سنگین دارای تکنیک ها و تجهیزات مخصوص به خود می‌باشد.

در صورتی که بدون رعایت نکات ایمنی جابجایی اثاثیه سنگین صورت گیرد، مطمئن باشید آسیب جدی و بسیار خطرناکی از جمله کمر درد، دیسک کمر و یا سایر دردهای عضلانی و یا آسیب های مشابه فیزیکی به شما وارد خواهد شد. بسیاری از افراد تصور می‌کنند که به تنهایی می‌توانند جابجایی اثاثیه سنگین را انجام دهند. اما با توجه به مواردی که در جمله قبل برای شما نام بردیم، عوارض ناشی از جابجایی وسایل سنگین خیلی بیشتر از هزینه‌ای است که برای خدمات باربری می‌پردازید.

حتی کارگران شرکت های باربری که برای این کار قرار داده شدند باید تمام نکات ایمنی را نیز رعایت کنند. چراکه در صورت کوچکترین بی دقتی نه تنها باعث آسیب رسیدن به اثاثیه می‌شود بلکه سلامت جسمی آنها نیز دچار مشکل می‌گردد. علاوه بر آن در هنگام حمل وسایل نیز به دلیل عدم تخصص و یا ضعف توانی، ممکن است با بی‌دقتی منجر به آسیب دیدن دیوارها در طی مسیر شود.

اهمیت بسته بندی در جابجایی اثاثیه سنگین

از جمله از وسایل سنگین در هر خانه می‌توان به یخچال فریزر، ماشین لباسشویی، گاوصندوق، پیانو، میزهای نهارخوری بزرگ و چند نفره و همچنین تخت خواب ها اشاره نمود. نه تنها در جابجایی، باید فرایند بسته بندی این وسایل نیز به طور صحیح انجام گیرد. حتی اگر فرایند جابجایی کاملا به طور اصولی انجام شود اما بدون انجام بسته بندی صحیح، باز هم وسایل شما دچار خسارت خواهند شد.

اگر وقت یا تخصص کامل برای بسته بندی وسایلتان ندارید، انجام اینکار را به شرکت های باربری معتبر مانند شمال بار بسپارید. بسته بندی صحیح علاوه بر آینکه سلامت وسایل شما را در حین اسباب کشی تامین می‌کند، بلکه باعث آسانی جابجایی آنها و ایجاد نظمی در هنگام جابجایی اثاثیه نیز می‌شود. معمولا بیشتر وسایل خانه را می‌توان در کنار هم بصورت جعبه-جعبه در آورد. اما برای بسته بندی وسایل سنگین و بزرگ باید از امکانات و تجهیزات ویژه‌ای استفاده کرد.

در مقاله اهمیت بسته بندی وسایل توسط شرکت های باربری به طور مفصل در رابطه با این موضوع پرداخته‌ایم. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره چرایی استفاده از خدمات شرکت های باربری برای بسته بندی اثاثیه، می‌توانید به آن مراجعه نمایید.

نکات حمل و نقل اثاثیه

در ادامه به نکات و ترفندهایی می‌پردازیم تا در صورت جابجایی اثاثیه سنگین، مشکلی برای شما ایجاد نشود. در آخر نیز از اسباب کشی خرسند و راضی باشید و در منزل جدید با کمال سلامت و شادی از زندگی در آن لذت ببرید. این نکات به شرح زیر می‌باشند:

 • حتما از خدمات شرکت های باربری معتبر استفاده کنید. شمال بار آمادگی کامل خود را برای خدمت رسانی به شما عزیزان اعلام می‌کند.
 • برخی از اثاثیه به دلیل وزن زیادی که دارند، برای جابجایی آنها به 2 یا 3 نفر لازم است.
 • به هیچ وجه عجله نکنید.
 • پیش از اسباب کشی، منزل جدید را به خوبی بررسی کرده و محل دقیق قرار دادن اسباب و وسایل سنگین را مشخص نمایید.
 • محتویات داخل اثاثیه سنگین را خالی کنید تا سبک تر شده و جابجایی آنها نیز ساده تر شود.
 • کار را به کاردان بسپارید. اجازه دهید تا کارگران حمل بار این کارها را برایتان انجام بدهند.
 • برای بلند کردن جعبه و یا کارتن های حاوی وسایل سنگین، یک دفعه عمل نکنید. بلکه به آرامی بر روی زمین بنشینید، جعبه یا کارتن را به آرامی بلند کرده و سپس خودتان هم به آرامی همراه با کارتن بلند شوید.
 • سعی کنید طوری این کار را انجام دهید تا حداقل فشار به ستون فقرات و کمرتان وارد شود و بیشترین استفاده را از عضلات دست ببرید. 
 • وسایلی که تعداد و حجمشان زیاد است را در چند کارتن پخش کنید. سعی کنید طوری آنها را بچینید که وزن جعبه ها تقریبا مشابه و یکسان باشد. 
 • در میان کار جابجایی، حتما چند دقیقه به خود و اطرافیان تان استراحت دهید. 
 • از وسایل کمکی مانند Hand Truck و یا سایر وسایل مشابه مانند پایه های چرخدار استفاده کنید.
5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست