کارتن بسته بندی از جمله ملزومات مهم در هر اسباب کشی می‌باشد. برای محافظت از وسایل، ایجاد نظم در فرایند اسباب کشی و راحتی جابجایی اثاثیه لازم است از این اقلام استفاده نمایید. برچسب گذاری و علامت کردن کارت اسباب کشی از موثرترین کارها برای جلوگیری از ایجاد هرج و مرج در اسباب کشی است. بسیاری از افراد که تجربه کافی در زمینه اسباب کشی ندارند تصور می‌کنند که برچسب زدن جعبه ها هنگام رفتن به خانه‌ای دیگر، اتلاف وقت است.

اما اهمیت و تاثیر برچسب گذاری کارتن ها هنگامی مشخص می‌شود که شما به منزل جدید اسباب کشی کرده‌اید و حالا می‌خواهید بسته بندی ها را باز کرده و وسایل را سرجای خود بچینید. توصیه می‌کنیم پس از آنکه یک جعبه را از اثاثیه پر کردید بلافاصله بروی آن برچسب بزنید. انتظار نداشته باشید که پس از بسته بندی چندین جعبه به یاد داشته باشید که چه چیزی درون هر کدام از آنها قرار داده‌اید.

در نتیجه زمانبندی، فاکتور مهمی در هنگام انجام این فرایند است. برای جلوگیری از اتلاف زمان و صرفه جویی در وقت هنگامی که شروع به کار باید چند مورد را از قبل آماده کنید. در ادامه به نکات لازم در رابطه با برچسب گذاری جعبه های بسته بندی می‌پردازیم.

تهیه وسایل برچسب گذاری کارتن بسته بندی

استفاده از برچسب به منظور معرفی بی عیب و نقص هر جعبه در طی فرایند اسباب کشی و باز کردن جعبه ها بسیار موثر است. علاوه بر آن برای ایجاد تمایز و یا تکمیل این فرایند می‌توانید از ماژیک رنگی، برچسب رنگی، نوار رنگی و … به عنوان ابزار نوشتن و نشانه‌زنی روی کارتن ها استفاده کنید. کیفیت برچسب ها در این پروسه بسیار اهمیت دارد. سعی کنید نوع برند آن که دارای کیفیت بالایی می‌باشد تهیه نمایید.

از برچسب هایی با رنگ های کاملا متمایز (مانند قرمز، آبی، بنفش، زرد، سبز، قهوه‌ای، سفید، مشکی) استفاده نمایید تا سریعتر بتوانید جعبه مربوط به آن را شناسایی نمایید. برچسب های موردنظر برای کارتن بسته بندی باید مقاوم بوده و نوشته های روی آن در برابر رطوبت، شرایط آب و هوایی مختلف، ذخیره سازی نامطلوب و … پاک نشود.

استفاده از نوارهای رنگی در برچسب گذاری کارتن بسته بندی

از دیگر ایده های برچسب گذاری کارتن بسته بندی، استفاده از نوارهای رنگی واضح است. شما می‌توایند این نوارهای رنگی را به کارتن بسته بندی بچسبانید (چسب واقعا توصیه نمی شود چراکه می‌تواند همه چیز را خراب کند). یکی از ترفندهایی که برای این منظور وجود دارد، نوارهای جعبه های هر اتاق را به رنگ های مختلف باشد. از این طریق راحتتر می‌توانید جعبه موردنظر هر اتاق را پیدا نمایید. در نتیجه هر کارتن دارای رنگ مخصوصی خواهد بود که نشان می‌دهد محتویات آن مربوط به آشپزخانه، اتاق خواب، سالن پذیرایی، حمام و سرویس بهداشتی و … است.

فرایند برچسب گذاری کارتن های اسباب کشی به شما در شناسایی جعبه ها پس از تحویل و انتقال به خانه جدید راحت تر انجام دهید. این کار اشتباهات را به حداقل رسانده و احتمال جابجایی کارتن ها به اتاق های اشتباه کاهش پیدا می‌کند.

چگونگی برچسب گذاری کارتن ها

از طریق برچسب گذاری کارتن های بسته بندی، همه چیز مشخص می‌شود که در داخل هر جعبه چه وسیله‌ای قراردارد. دو نوع سیستم برچسب گذاری برای جعبه های اسباب کشی وجود دارد. انتخاب هر کدام از این انواع روش بستگی به ترجیحات شخصی و شرایط بسته بندی شما دارد. این دو روش شامل سیستم برچسب گذاری کدهای رنگی و سیستم برچسب گذاری با اعداد هستند.

سیستم برچسب گذاری با کدهای رنگی

ساده ترین و راحتترین روش برای متمایز کردن کارتن ها، استفاده از کدهای رنگی است. بیدن صورت که شما برای اتاق موردنظرتان در خانه جدید یک رنگ فرضی در نظر می‌گیرید. پس از آن رنگ تمام کارتن های حاوی وسایل آن اتاق را به همان رنگ برچسب زنی می‌کنید. به عنوان مثال رنگ بنفش را برای اتاق خود در خانه جدید انتخاب می‌کنید. درنتیجه تمام جعبه های متعلق به اتاق شما به رنگ بنفش علامت گذاری می‌شوند. همچنین اگر می خواهید کارتن ها را بیشتر قابل شناسایی کنید، برچسب های بنفش و نوار بسته بندی بنفش را ضمیمه کنید. تا هنگامی که شما با رنگ های مختلف سازگار باشید، مهم نیست کدام رنگ برای کدام اتاق انتخاب می‌کنید.

سیستم برچسب گذاری عددی

از دیگر روش های برچسبگذاری یا همان متمایز کردن کارتن های بسته بندی، استفاده از کدها و عددها است. برای این منظور ابتدا یک لیست از تمام محتویات هر جعبه تهیه نمایید. دراین لیست تمامی وسایل مربوط به یک بخش از خانه را عدد گذاری کنید. ببه عنوان مثال کارتن های حاوی لوازم اتاقتان شامل اعداد 1 تا 7 باشد. در نتیجه شما می‌دانید که جعبه شماره 5 متعلق به اتاق شما است. یک نگاه سریع به چک لیست به شما یادآوری می‌کند که در جعبه شماره 3 کتاب هایتان قرار دارد. این روش برچسب گذاری جعبه هایاسباب کشی ایده بسیار خوب و بدون هزینه‌ای است. شما می‌توانید برای یافتن سریعتر محتویات جعبه ها از آن استفاده کنید. تنها نکته‌ای که در این روش وجود دارد این است که نباید چک لیست وسایل را فراموش کنید.

این مطلب چقدر برای شما مفید بود ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست