جابجایی اثاثیه و اسباب کشی فرایندهای بسیار سخت، طاقت فرسا و پر فشار هستند. با اینحال بعضی از افراد ترجیح می‌دهند این فرایند را به تنهایی به اتمام برسانند تا اینکه از خدمات باربری استفاده کنند!!. هرچقدر هم که تمام ابزارآلات مربوط به بسته بندی و حمل و نقل اثاثیه را فراهم کرده باشید و به نظر خودتان نیز در این زمینه بسیار حرفه‌ای خواهید بود. اما همچنان مشکلات و سختی هایی در طی این فرایند بوجود می‌ید که شما را متوجه تصمیم اشتباهتان می‌نماید. در ادامه به مشکلات عدم استخدام شرکت باربری مناسب و انجام فرایند جابجایی اثاثیه توسط خودتان می‌پردازیم.

همچنین درصورتی که تصمیم داشتید از خدمات شرکت های باربری استفاده کنید، برای داشتن اسباب کشی آسان می‌توانید به مقاله 34 راهکار و ایده برای اسباب کشی آسان مراجعه نمایید.

استرس جابجایی اثاثیه

در حالت عادی حتی اگر از خدمات باربری نیز استفاده نمایید، همچنان استرس خواهید داشت. حال اگر این فرایند را به تنهایی انجام دهید، این فشار عصبی چندین برابر خواهد شد. در این شرایط به جای اینکه نگران حضور به موقع شرکت های باربری باشید، باید در مورد اجاره ماشین باربری و حمل بار، بارگیری و تخلیه وسایل داخل ماشین اسباب کشی، نحوه برخورد با اشیاء سنگین، تصمیم گیری در مورد پارک کردن کامیون در یک زمان مشخص و … توجه داشته باشید. در نتیجه این شرایط می‌تواند به میزان زیادی نگرانی شما را افزایش دهد.

حتما در حین اسباب کشی و جابجایی اثاثیه چه بصورت تنها و چه بصورت خدمات باربری، از دوستان وآشنایانتان کمک بخواهید. اما باید به حواستان نیز به تعداد حاضرین باشد. شاید تصور کنید بسیاری از افرادی که می گویند به شما کمک خواهد کرد. نفر برای کمک خواهند آمد. پس بهتر است زیاد روی کمک دیگران حساب نکنید. استرس زیاد به بدن بسیار آسیب می‌زند و می‌تواند خسارت های جبران ناپذیری را برای شما متحمل شود.

استرس می‌تواند باعث فشار خون بالا، سردرد، عدم تعادل هورمونی، مشکلات گوارشی و زخم معده شود. همچنین اثرات منفی بلند مدت استرس از جمله حمله قلبی، سرطان و تعدادی از مشکلات دیگر می باشد. استرس آسیب زیادی بر مغز و ذهن خواهد گذاشت. از جمله این آثار می‌توان به افسردگی، نوسانات خلقی، اختلالات خوردن، ناتوانی و اختلال در قضاوت اشاره نمود.

آسیب های جسمی و فیزیکی

افرادی که در زمینه خدمات باربری در حال فعالیت هستند، همگی دارای بدنی تنومند و قوی میباشند تا بتوانند وسایل را جابجا نمایند. حمل جعبه ها و کارتن بسته بندی و بالا و پایین رفتن از پله ها، و قرار دادن آنها در داخل و خارج از کامیون باربری می‌تواند به پشت و مفاصل شما آسیب جدی برساند. لغزش در حین جابجایی اثاثیه نه تنها به وسایل آسیب خواهد رساند، بلکه شما نیز دچار جراحات ناجوری می‌شوید. برای درک این موضوع می‌توانید یک حرک اشتباه در حمل دکور منزلتان را تصور نمایید.

اتلاف زمان در جابجایی اثاثیه

با استخدام شرکت باربری معتبر می‌توانید به کارهای خود رسیدگی کنید و تنها نظاره گر فرایند اسباب کشی باشید. در آخر نیز به آسانی در خانه جدیدتان بسته بندی ها باز شده و در جای خود چیده می‌شود. اما هنگامی که خودتان به تنهایی اسباب کشی کنید، باید تمام روز را برای بسته بندی و حمل بار وقت بگذارید. بویژه اگر یک کامیون باربری اجاره نکرده باشید، مجبورید چندین مرتبه کار بارگیری و تخلیه بار را انجام دهید که بسیار نیز زمان بر خواهد بود.

بیمه وسایل

از جمله ویژگی های شرکت باربری معتبر این است که اسباب و اثاثیه شما را بیمه کند. درصورت کوچکترین صدمه‌ای به وسایل، خسارات آن را به شما ارائه دهد. اما اگر خودتان به تنهایی با با کمک دوستانتان فرایند جابجایی اثاثیه را انجام دهید، در صور بروز هرگونه خسارت چه اقدامی می‌خواهید انجام دهید؟

مسلما نمی‌توانید از دوستان یا آشنایان خود ادعای خسارت داشته باشید. چراکه به هر حال آنها به کمک شما آمده‌اند و هیچ وظیفه‌ای بر انجام دادن یا ندادن این فرایند ندارند. این کاملا به ضرر شماست و می‌تواند تاثیر منفی بر دوستی شما بگذارد.

سردرگمی و فراموش کردن برخی کارها

هنگامی که خودتان فرایند اسباب کشی را به تنهایی انجام می‌دهید ممکن است دچار سردرگی و فراموشکاری شوید. فراموش کردن برخی وسایل کوچک و خورده ریز، انجام ندادن به موقع برخی کارها و مواردی نظیر آن، چیزهایی هستند که می‌تواند باعث آزار شما شوند. خصوصا هنگامی که بخواهید به یک شهر دیگر اسباب کشی کنید.

فراموش کردن برخی وسایل (حتی کوچکترین آنها) بسیار ناراحت کننده باشد. با استخدام شرکت باربری، می‌توانید فرایند جابجایی اثاثیه را به آنها بسپارید و خودتان به انجام کارهایی که ممکن است بعدا فراموش شود بپردازید.
تنها با استخدام یک شرکت باربری مطمئن به راحتی می توانید کارها را به دست این شرکت بسپارید و خودتان به انجام کارهایی که ممکن است بعدا فراموش شود بپردازید. برای مثال:

  • وسایل شخصی تان را بسته بندی کنید.
  • جواهرات و اشیای گرانقیمت تان را بردارید.
  • اسناد و مدارک معتبر و مهم تان را سازمان دهی و بسته بندی نمایید.
  • اموری مثل؛اشتراک ها، مدرسه بچه و … لغو کنید.
5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست