ماشین اسباب کشی و ویژگی های آن از انواع عوامل تعیین کننده برای یک جابه جایی بی‌دردسر و آسان است. فاکتورهای مختلفی وجود دارد که در میزان استرس و دشواری فرایند اسباب کشی نقش اساسی دارند. نظیر ماشین حمل بار و اثاثیه. پیش از آنکه ماشین حمل بار و اثاثیه را انتخاب کنید توجه داشته باشید که چه نوع خودرویی مناسب وسایل شما است. ممکن است تصور نمایید که فلان ماشین باربری برای جابه جایی وسایلتان مناسب است، اما هنگامی که اسبابتان را در آن بارگیری می‌کنید، متوجه می‌شوید که همه چیز آن طور که شما فکر می کردید مناسب نیست.

عدم انتخاب درست کامیون باربری می‌تواند به نوعی فاجعه در فرایند اسباب کشی تبدیل شود. اگر فضای ذخیره سازی کامیون کمتر از وسایلتان باشد، شما مجبور به تخلیه ماشین هستید و یا اینکه یک ماشین دیگر نیز اجاره کنید تا باقی وسایل را در آن قرار دهید. بلعکس ماجرا نیز اگر فضای ذخیره سازی ماشین باربری بیش از وسایل شما باشد، زمانی که به مقصد برسید میبینید که به دلیل جابه جایی وسایل در فاضای اضافی، همه چیز آسیب دیده یا شکسته شده است.

ماشین هایی که برای اسباب کشی استفاده می‌شوند دارای ویژگی های خاصی می‌باشد. برای آنکه انتخاب درستی را در این مورد داشته باشید در ادامه به ویژگی های ماشین اسباب کشی مناسب می‌پردازیم:

ابعاد ماشین اسباب کشی

هر ماشین باربری قادر به حمل و ذخیره سازی میزان مشخصی از وسایل است. میزان حجمی که در آن می‌توان سایل خود را در ماشین بارگیری کرد باید مساوی یا کمتر از تمام فضای بار ذخیره سازی ماشین اسباب کشی (از سقف تا کف) باشد. اندازه گیری این فاکتور براساس متر مکعب تعیین می‌شود. بسته بندی درست و صحیح وسایل تاثیر بسزایی در استفاده بهینه از این فضا دارد. برای انتخاب درست ابعاد و اندازه ماشین اسباب کشی می‌توانید با شرکت شمال بار و یا شرکت های اجاره دهنده ماشین حمل بار و اثاثیه مشورت نمایید.

ویژگی های ماشین اسباب کشی
ویژگی های ماشین اسباب کشی

تعداد و حجم وسایل اسباب کشی

تعداد و حجم وسایل اسباب کشی شما تاثیر بسزایی در انتخاب درست ماشین باربری دارد. به عنوان مثال معمولا برای حمل اسباب و اثاثیه سه اتاق، اجاره یک کامیون 20 فوت مکعبی مناسب است. البته این تعداد تقریبی می‌باشد. تنها با توجه به حجم وسایل واقعی موجود در اتاق ها می‌توان نوع ماشین اساب کشی مناسب را انتخاب کرد. این تعیین بر اساس حداقل فضای ذخیره سازی بار برای هر اتاق، نظیر یک دست مبلمان، صندلی و میز برای اتاق نشیمن است.

راهنمای اندازه گیری ماشین حمل بار و اثاثیه

یک قاعده کلی برای اندازه گیری ماشین حمل اثاثیه وجود دارد این می‌باشد که برای هر اتاق حدود 3 فوت مکعب فضای اختصاص داده شود. با توجه به این قاعده، اجاره یک ماشین باربری 24 کیلوگرمی باید بتواند فضای کافی برای ذخیره سازی و بارگیری 8 اتاق با وسایل کامل را داشته باشد. با اینجال این یک برآورد تقریبی است. توصیه می‌شود کمی بزرگتر از تصور خود ماشین اسباب کشی مناسب را انتخاب کنید.

انواع ماشین اسباب کشی

برای اسباب کشی و جابه جایی وسایل به طور کلی سه دسته ماشین وجود دارد که شامل:

  1. ماشین های سبک جهت حمل بار و اثاثیه منزل و بارهای سبک: وانت، وانت پراید، وانت نیسان
  2. ماشین های نیمه سنگین جهت حمل اثاثیه نیمه سنگین و سبک: کامیون، خاور، هیوندا، ایسوزو، کامیونت
  3. ماشین های سنگین جهت حمل اثاثیه و وسایل منزل یا محل کار اعم از وسایل بزرگ: تریلی، ترانزیت، ده تن، کفی، ترانزیت یخچالی، 20 تُن، چادری سه محور، کفی، کُمپرسی، تریلی تانکر فاو (Faw) و..

دسته سوم برای تردد در داخل شهر نیاز به مجوز دارند و از آن ها معمولا برای جابه جایی های بین شهری درون جاده ها استفاده می‌شوند. اما برای جابه جایی با ماشین های دسته دوم و سوم در داخل شهر نیاز به دریافت مجوز ندارید. معمولا در اکثر اسباب کشی منزل، استفاده از ماشین های نیمه سنگین مناسب تر است.

سایر نکات در انتخاب ماشین باربری

از جمله دیگر فاکتورهایی که در هنگام انتخاب ماشین مناسب حمل بار و اثاثیه باید به آن دقت کنید عبارت‌اند از:

  • نوع بار و اثاثیه شامل بارهای سنگین یا سبک و یا نیمه سنگین
  • مسافت میان مبدا و مقصد
  • جابجایی درون شهری و بین شهری
  • زمان تحویل بار
  • نوع مسیر و جاده انتخاب شده میان مبدا و مقصد
  • و …
این مطلب چقدر برای شما مفید بود ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست