کارتن های بسته بندی یکی از ملزومات اصلی در هر اسباب کشی می‌باشد. تصور اسباب کشی بدون آنها تقریبا غیر ممکن و محال است. این کارتن ها باعث ایمنی وسایل شما در برابر ضربات می‌شود و همچنین نوعی نظم در فرایند جابجایی ایجاد می‌کنند. اما یکی از مسائلی که در رابطه با پایان اسباب کشی و تکمیل جابجایی وجود دارد این است که با کارتن های بسته بندی باقی مانده چه کار کنیم؟ بسیاری از افراد اقدام به دور ریختن این اقلام می‌نمایند. اما ما در ادامه به معرفی ترفندها و راهکارهایی می‌پردازیم که بدون دور ریختن آنها، همچنان برایتان مفید و قابل استفاده باشد.

استفاده مجدد از کارتن ها در اسباب کشی بعدی

اگر پس از اتمام فرایند جابجایی، فضایی برای نگهداری کارتن های بسته بندی دارید، می‌توانید به منظور استفاده مجدد از آن ها در اسباب کشی های بعدی، اقدام به نگهداری جعبه ها نمایید. از این طریق هم در هزینه های بابری بعدی خود صرفه جویی کرده‌اید و هم در راستای حفاظت از محیط زیست قدمی برداشته‌اید. برای آنکه نگهداری جعبه های بسته بندی برای شما فضای کمتری را اشغال کند، آنها را باز کنید. همچنین مکان انبار کردن آنها باید بدون رطوبت باشد تا کیفیت کارتن ها حفظ شود. بهترین کار پس از باز کردن جعبه ها قرار دادن آن ها در کیسه های پلاستیکی بزرگ و بستن آن است.

بسته بندی اسباب و اثاثیه غیرضروری

درصورتی که پس از اتمام فرایند جابجایی، باز کردن کارتن های بسته بندی و چیدن وسایل، برخی از اثاثیه فعلا احتیاجی نداشتید، می‌توانید مجددا از این جعبه ها برای بسته بندی و انبار کردن آنها استفاده کنید. خیلی بهتر است که به جای خریدن دوباره جعبه های اسباب کشی، از کارتن هایی که در هنگام جابجایی از آن ها استفاده کرده اید بدین منظور بهره بگیرید. با انتخاب بهترین سایز برای وسایل خود از سالم ماندن وسایلی که کمتر به آن ها احتیاج دارید در داخل کارتن ها اطمینان حاصل کنید. همچنین سایر کارتن های اضافه‌ای را نیز می‌توانید در انبار نگهداری کنید.

ساخت کار دستی برای فرزندان

از جمله ترفندهای جذاب به منظور استفاده مجدد از کارتن های بسته بندی، درست کردن وسایل و کار دستی برای فرزندان خود است. خصوصا اگر بچه مدرسه‌ی داشته باشید حتما این ترفند برایتان مفید خواهد بود. با استفاده از این جعبه ها و یا حتی کارتن های آسیب دیده می توان اقدام به انجام این کار نمود و فرزند خود را سرگرم کرد. علاوه بر آن می‌توانید خانه و یا لونه هایی برای حیوانات خانگی و یا حتی حیوانات داخل خیابان همچون گربه ها بسازید.

پس گیری کارتن های بسته بندی توسط باربری تهران

در صورتی که به طور کلی هیچ احتیاجی به کارتن های بسته بندی پس از اسباب کشی نداشتید، قبل از جابجایی می‌توانید با اتوبار مورد نظر خود طی کنید که جعبه ها را از شما پس بگیرند. تا از آن ها در اسباب کشی های بعدی استفاده کنند. در صورتی که خدمات بسته بندی وسایل بر عهده شرکت باربری باشد با انجام این کار می‌توان از هزینه های بسته بندی و اسباب کشی خود بکاهید.

فروش کارتن های بسته بندی

از دیگر ترفندهایی که درصورت عدم نیاز به جعبه های بسته بندی، بکار بگیرید، فروختن این کارتن ها به شرکت های بازیافت است. امروزه شرکت های بازیافت مختلفی در سطح شهرها در حال فعالیت هستند. با فروختن این جعبه ها به آنها می‌توانید مجددا این کارتن ها وارد چرخه تولید قرار دهید. علاوه بر آن در صورتی که کارتن های باقی مانده از گذشته در منزل خود دارید می‌توانید شرکت هایی را به منظور خرید آن ها بیابید. تا بتوانند از آن ها مجددا استفاده کنند.

مراکز بازیافت در ازای گرفتن جعبه های بدون استفاده شما، یا مبلغ آن (بر اساس وزن جعبه) و یا کیسه های زباله در اختیار شما قرار خواهند داد تا با انجام این کار کمک شایانی به محیط زیست صورت پذیرد. از این طریق هم هزینه‌ای را بدست خواهید آورد هم تاثیر مثبتی بر محیط زیست می‌گذارید.

واگذاری به دیگران

اگر دوستان و یا آشنایانتان قصد انجام اسباب کشی دارند، می‌توانید کارتن های بسته بندی خود را به آنها بدهید تا از آنها استفاده کنند. همچنین می توانید به همسایگان خود این کارتن ها را واگذار نمایید تا در صورت نیاز از آنها استفاده کنند.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست