بسته بندی کفش ها یکی از اقداماتی است که در حین جمع و جور کردن وسایل منزل باید انجام شود. کفش ها از جمله وسایل هستند که در صورتی که در جای مناسبی قرار نگیرند، آسیب دیده و ظاهرشان به دلیل تحت فشار بودن تغییر میکند. مطمئنا هر فردی در منزل خود دارای چند جفت کفش است که هرکدام از آنها باتوجه به ظاهر و ساختاری که دارند در مواقع خاصی استفاده میشوند. به همین منظور بسته‌بندی هر کدام از آنها باید به روش ویژه‌ای صورت گیرد. برای این منظور تفکیک هر یک از کفش های اسپرت یا ورزشی، رسمی، پاشنه بلند و … باید در اولویت اول قرار گیرد.

اما متاسفانه در اکثر اوقات، افراد انواع مدل های کفش هایشان را به طور نامنظم در کارتن اسباب کشی قرار داده و درب آن را می‌بندند. اما این کار باعث خراب شدن و آسیب دیدن کفش ها می‌شود. وسایلی که برای بسته بندی این نوع اقلام نیاز دارید شامل: روزنامه باطله، کیسه های حباب دار، کارتن های محکم و چسب پهن است. در ادامه به ترفندها و راهکارهایی می‌پردازیم تا بتوانید کفش های خود را در هنگام اسباب کشی بسته بندی نمایید.

بررسی تعداد کفش ها برای بسته بندی

در مرحله نخست، موجودی و تعداد کفش ها را بررسی نمایید. در این هنگام تصمیم بگیرید کدام کفش ها همچنان قابل استفاده بوده و کدام یک را باید دور انداخت. مسلما در هر خانه‌ای کفش های کارکرده‌ی بسیاری وجود دارد که دیگر قابل استفاده نیستند و یا زمان طولانی میگذر که از برخی از آنها استفاده نشده است. تصمیم بگیرید که کدام کفش‌ها را قصد دارید با خود به منزل جدید ببرید. همچنین برای روز اسباب کشی، یک جفت کفش مناسب و راحت را کنار بگذارید. بعد از آن، کفش هایی که قصد دارید با خودتان به خانه جدید ببرید را دسته بندی کنید. به عنوان مثال کفش‌های اسپرت با کفش‌های مجلسی را از هم تفکیک کنید و کنار هم بگذارید. سپس به بسته بندی هر یک از کفش ها بر اساس مدل آنها بپردازید.

بسته بندی کفش های پاشنه دار و رسمی

کفش های پاشنه دار و رسمی عموما در طول فرایند اسباب کشی به دلیل عدم بسته بندی شدن مناسب، بیشتر آسیب را می‌بینند. اگر هر کدام از آنها دارای جعبه مخصوص خود هستند، باید در جای خود قرار گرفته و درب جعبه به وسیله چسب محکم شود. اما اگر جعبه های آنها از بین رفته یا قبلا دور انداخته شده، پیش از بسته بندی کردن کفشهای مجلسی، در جعبه و یا کارتن موردنظرتان روزنامه باطله و یا پارچه قرار دهید. اینکار را برای هر جفت کفش پاشنه بلند و رسمی انجام دهید تا از ورود فشار و ضربه به آنها جلوگیری شود.

هریک از لنگه های کفش را نیز میتوانید به صورت مجزا بسته بندی کنید. از این طریق می‌توان تمامی این مدل کفش ها را در یک جعبه محکم قرار داده و درب جعبه را با چسب محکم کرد. چیدن منظم کفش ها در کارتن اسباب کشی باعث می‌شود هم ایمنی آنها در هنگام جابجایی حفظ شود و هم اینکه جا کمتری اشغال کنند. کفش های پاشنه بلند باید به نحوری روی هم قرار گیرند که فشار بر روی آن ها وارد نشود. در صورت وجود فضای خالی در جعبه می توان از روزنامه باطله مچاله شده در بین فضاهای خالی استفاده کرد.

کفش های ورزشی و اسپرت

کفش های ورزشی و اسپرت از جمله کفش هایی هستند که نسبت به کفش های رسمی و پاشنه بلند بسیار استفاده می‌شوند. ابتدا این کفش ها را تمیز کرده سپس فضای داخلی آن ها را با روزنامه باطله پر کنید. بدین صورت هنگامی که فشار بر کفش وارد شد، دچار له شدگی نمی‌گردد. بعد از آن میتوانید آنها را در پلاستیک های حباب دار قرار داده و محکم بست و به طور منظم در جعبه قرار داد. دقت داشته باشید بر روی جعبه های بسته بندی که دارای مدل های کفش مختلف است، با استفاده از ماژیک یا برچسب محتویات درون آنها را یادداشت کنید.

نکات مهم هنگام بسته بندی کفش ها در اسباب کشی

  • استفاده از پودرهای مخصوص برطرف‌کننده بوی کفش برای جلوگیری از عدم بو گرفتن و انتقال آلودگی (اعم از کفی کفش ها).
  • تمیز کردن یا شستن کفش ها با استفاده از دستمال پارچه‌ای، واکس و فرچه
  • پوشاندن کامل کفش ها جهت جلوگیری از ورود هرگونه رطوبت به داخل کفش
  • پر کردن کفش ها با استفاده از کاغذ یا روزنامه باطله به منظور عدم له شدگی آن ها در هنگام باربری
  • بسته بندی کفش ها حساس با استفاده از کاغذ های مخصوص
  • تفکیک و چیدن مرتب کفشها در داخل جعبه و اطمینان از ثابت ماندن آن ها در داخل کارتن بسته بندی
  • عدم قرار دادن کفشهای در سایر کارتن ها در هنگام بسته بندی اثاثیه منزل
  • و…
این مطلب چقدر برای شما مفید بود ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست