تفاوت باربری تهران و باربری شهرستان، یکی از سوالات اساسی که ذهن بسیاری از مشتریان را به خود مشغول کرده است. اسباب کشی از جمله فرایندهایی است که برای طی شدن صحیح مراحل آن، باید از خدمات باربری استفاده نمود. تعداد افراد بسیار کمی هستند که توانسته‌اند بدون استفاده از خدمات اتوبار و باربری، به اثاث کشی منزل و یا محل کار خود بپردازند. خدمات باربری باتوجه به فاصله و محل مبدا و مقصد شما متفاوت است.

به عنوان نمونه، شما در حال حاضر تهران سکونت می‌کنید و خانه جدیدی که قرار است به آن نقل مکان نمایید نیز همچنان در تهران قرار دارد. این تفاوت می‌تواند هم در قیمت و هم در انتخاب انواع ماشین باربری تاثیر گذار باشد. همانطور که در مقالات پیشین به آن اشاره نمودیم، غالبا به منظور اسباب کشی از شهری به شهر دیگر، از تریلی به منظور حمل بار استفاده می‌شود. هزینه حمل و نقل این نوع ماشین نسبت به سایر ماشین های حمل بار دیگری نیز بیشتر است.

انواع باربری در ایران

همانطور که اشاره شد، محل سکونت شما و یا محل جدیدی که قصد اسباب کشی و حمل اثاثیه مورد نظرتان را به محل جدید دارید، بر نوع خدمات باربری تاثیرگذار است. با توجه به این موضوع، باربری در ایران به 4 دسته اصلی زیر طبقه بندی می‌شود:

  1. اسباب کشی و باربری داخل تهران
  2. اسباب کشی و باربری در شهرستان
  3. حمل بار از تهران به شهرستان
  4. حمل بار از شهرستان به تهران

در اسباب کشی داخل تهران، چندان جای نگرانی وجود ندارد. چرا که جابجایی قرار است در یک محدوده‌ی خاصی صورت بگیرد. به عنوان مثال شما میخواهید منزلتان را از غرب تهران به شمال تهران نقل مکان نمایید. تنها نکته‌ای که در اینبار ه وجود دارد، چون تهران شهر پرجمعیت و رفت و آمدی است، زمانی که برای شروع باربری در نظر گرفته می‌شود نباید در مواقع شلوغی و ترافیک شهر باشد.

اما شرایط در سایر موارد کاملا متفاوت است. به منظور آنکه فرایند اسباب کشی کاملا اصولی و به طور صحیح انجام گیرد، باید یک شرکت باربری معتبر را استخدام کنید. تنها بدین طریق است که از چالش های موجود در اسباب کشی تا حد زیادی در امان خواهید ماند. در ادامه به بررسی مزایا و معایب هر کدام از موارد ذکر شده می‌پردازیم تا اطلاعات صحیحی از این طریق بدست آورید.

اسباب کشی و باربری در تهران

مزایا: شرکت های باربری و اتوبار معتبر بسیاری در سطح تهران وجود دارند که خدمات مناسب و متعددی را به شما ارائه می‌دهند. از جمله این شرکت ها می‌توان به مجموعه متخصص شمال بار اشاره نمود.

به دلیل رقابت سنگین میان مجموعه های اتوبار موجود در تهران، تمامی آنها در ارائه خدمات با کیفیت و مدرن به مشتریان خود در تلاش هستند. اطمینان از وجود کارگران و پرسنل حرفه‌ای، داشتن امکانات و تجهیزات مناسب (از جمله ماشین های مناسب باربری مثل انواع خاور و یا وانت بار و غیره) و داشتن وب سایت به منظور کسب اطلاعات بیشتر و ارتباط با مجموعه موردنظر، از جمله ویژگی های یک باربری معتبر در تهران است.

معایب: تنها عیبی که در اتوبار تهران وجود دارد، ترافیک های سنگین و شلوغی آن است. البته این موضوع کاملا بدیهی است. چراکه تهران شهری با تراکم جمعیت بالایی است و باید همچین مشکلی را از آن انتظار داشت. بمنظور عدم روبرویی با این موضوع بهتر است در ساعت هایی که خیابان های تهران خلوت تر هستند، اقدام به اسباب کشی کنید.

اسباب کشی و حمل بار در شهرستان

مزایا: در شهرستان ها برخلاف باربری تهران، به دلیل آنکه تراکم جمعیت بسیار کمتر است، خیابان ها خلوت بوده و احتمالا کمی سریع تر می‌توانید به مقصدتان برسید. علاوه بر آن درصورتی که در شهر مقصد موردنظرتان، دوستان و آشنایان مورد اعتمادی داشته باشید، می‌توانید بیشتر روی کمک آنها حساب نمایید. 

معایب: کیفیت خدمات باربری به طور کلی از اهمیت بالایی برخوردار است. در شهرستان ها به دلیل کم بودن تعداد شرکت های باربری معتبر نسبت به تهران، برای پیدا کردن مناسب‌ترین آنها باید وقت بیشتری بگذارید. همچنین بدلیل اینکه برخی از این شرکت ها، تجربه حرفه‌ای کمتری نسبت به شرکت های مشابه در تهران را دارند، در مواردی نیاز است که هنگام اسباب کشی و حمل بار، بیشتر بر کار پرسنل نظارت داشته باشید. (خصوصا هنگامی که لوازم شکستنی و یا اشیاء هنری و یا قیمتی را نیز می‌خواهند جابجا کنند) 

باربری و اسباب کشی از تهران به شهرستان و بلعکس

چه هنگامی که از تهران می‌خواهید به یک شهر دیگر باربری کنید و یا اینکه از شهر دیگر به تهران اسباب کشی کنید، مسیر شما طولانی تر از دو مورد گفته شده بالا است. به همین جهت ایمنی و سلامت وسایل در این نوع اسباب کشی بیشتر است.

خصوصا اگر شهرستان مورد نظر در جایی بسیار دورتر از تهران باشد. استفاده از تجهیزات بسته بندی و حمل بار بسیار حاثز اهمیت بوده و باید از ماشین های بزرگتری مانند خاور یا کامیون جهت باربری استفاده کرد. علاوه بر آن متبهر بودن راننده باتوجه به آنکه ماشین پر از اثاثیه را در جاده های خارج از شهر می‌راند، بسیار مهم بوده و باید آنها را به سلامت به مقصد برساند.  

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست