بسته بندی وسایل از جمله مراحل بسیار مهم در فرایند اسباب کشی است. بواسطه داشتن یک بسته بندی درست و اصولی می‌توانید اثاثیه خود را در برابر ضربات و فشارها حفظ نمایید. هرچقدر هم که اسباب کشی به درستی صورت گیرد، لازم است اثاثیه خود را با دقت و حوصله بسیار، بسته بندی کنید. عجله کردن در بسته بندی و انجام ندادن اوصولی آن باعث فراموش کردن برخی وسایل و آسیب دیدن آنها می‌شود.

هر فعالیتی دارای متخصص در زمینه خود است. در رباطه با بسته بندی نیز همین موضوع صدق می‌کند. بسته بندی اثاثیه باید توسط افراد باتجربه در این زمینه صورت گیرد. برای بسته بندی باید از تجهیزات و وسایل مناسب استفاده کرد. این افراد با نحوه کار و استفاده درست از این وسایل آشنایی کامل دارند و به خوبی آگاهند برای بسته بندی هرکدام از اثاثیه چه ابزارها و تجهیزاتی لازم است.

تمامی افرادی که در شرکت های باربری در حال فعالیت می‌باشند، از تجربه کافی در زمینه بسته بندی برخوردار هستند. مهم ترین مزیت استفاده از خدمات بسته بندی شرکت های باربری کاهش استرس های اسباب کشی، عدم ایجاد خسارت با وسایل، صرفه جویی در زمان برای حمل بار، اطمینان از بسته بندی حرفه ای و اصولی و… است. همچنین د قیمت بسته بندی اثاثیه باتوجه به مزایای آن بسیار مقرون به صرفه می باشد. از جمله مواردی که شما باید بسته بندی اثاثیه خود را به این دسته از افراد به سپارید شامل دلایل زیر است:

بسته بندی وسایل، جلوگیری از صدمه دیدن اثاثیه

از اصلی ترین دلایل بسته بندی اصولی، حفاظت از اثاثیه و جلوگیری از ورود هرگونه فشار و ضربه به آنها است. این موضوع خصوصا در وسایل با ارزش از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. اگر این وسایل دچار آسیب شوند، فرد متحمل خسارت زیادی می‌شود. به همین دلیل باید آنها را به صورت امن بسته بندی کرده تا هیچ گونه مشکلی برای آنها ایجاد نشود.

افزایش سرعت اسباب کشی

بسیاری از افراد در لحظات آخر تازه شروع به بسته بندی وسایلشان می‌کنند. اینکار باعث فراموش شدن بسته بندی برخی اثاثیه می‌شود و همچنین امکان آسیب به وسایل نیز بیشتر خواهد شد. چرا که به طور کلی فرایند بسته بندی بسیار وقتگیر و طاقت فرساست و نیاز به حوصله و دقت بالا دارد. بنابراین بهترین کار سپردن این فرایند به دست کارکنان باربری ها می‌باشد تا به صورت اصولی و با سرعت بیشتری بسته بندی صورت پذیرد.

عدم ایجاد اختلال در اسباب کشی

در بسته بندی غیر اصولی اثاثیه، درب جعبه ها به درستی بسته نشده و در حین جابجایی باز می‌شوند. در این هنگام، کارگر حمل بار به دلیل درست بسته نشدن کارتن ها ممکن است چندین بار در مسیر بایستد و درب جعبه را ببندد. همچنین در این حالت امکان افتادن وسایل و آسیب به آن ها وجود خواهد داشت.

جلوگیری از ایجاد شلوغی، بی نظمی و گم شدن وسایل

بسته بندی اثاثیه توسط شرکت های باربری و اتوبار ها باید نشانه گذاری شوند. به عنوان مثال ظروف شکستنی و وسایل آشپزخانه در هنگام بسته بندی باید به صورت تفکیک شده بسته بندی شوند تا در هنگام حمل آنها دقت بیشتری بکار برد و همچنین فرد در هنگام باز کردن هر بسته دچار سردرگمی نشود. در بسته بندی هایی که توسط شرکت های باربری صورت می‌گیرد، این فرایند با استفاده از برچسب و ماژیک و نوشتن محتویات داخل هر بسته انجام می‌شود. اینکار باعث می‌شود افراد در هنگام باز کردن جعبه ها دچار سردرگمی نشوند و وقت خود را برای پیدا کردن وسیله موردنظرشان به هدر ندهند.

وسایل و ابزارهای بسته بندی وسایل

از جمله تجهیزات و وسایلی که برای بسته بندی اثاثیه نیاز است، به شرح زیر می‌باشد:

  • ماژیک، برچسب، خودکار و کاغذ برای علامت گذاری کارتن ها
  • استفاده از فوم های ضربه گیر یا استرچ رپ ها و بسته بندی کردن کارتن ها و وسایل به وسیله آن ها
  • استفاده از بابل رپ یا نایلون های حبابدار ضربه گیر
  • بهره گیری از کارتن های محکم چند لایه در ابعاد مختلف و جعبه های پلاستیکی
  • استفاده از پتو برای قرارگیری در فضای بین وسایل در ماشین حمل بار جهت جلوگیری از برخورد وسایل به یکدیگر
  • طناب با سایز و ضخامت مختلف
  • سلفون برای بسته بندی ظروف و یا دیگر اثاثیه جهت جلوگیری از آلوده شدن آن ها
  • استفاده از روزنامه باطله برای پرکردن فضای بین وسایل جهت عدم برخورد به یکدیگر
این مطلب چقدر برای شما مفید بود ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست